اکستن اکسپو
اکستن اکسپو
دارو و تجهیزات پزشکی

آمادگی ایران برای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به ارمنستان

 

رئیس سازمان غذا و دارو از درخواست معاون وزیر بهداشت ارمنستان به منظور صادرات دارو و تجهیزات پزشکی تولید ایران به این کشور استقبال کرد.

سید حیدر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت ارمنستان با اشاره به وضعیت محصولات سلامت محور در ایران، اظهار کرد: صنایع دارویی در کشور ما پس از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته است، بطوریکه در حال حاضر ۹۹ درصد عددی بازار دارویی کشور در داخل تولید می‌شود.

وی افزود: همچنین ۵۰ درصد تجهیزات پزشکی نیز داخلی سازی شده است و صادرات خوبی به کشورهای منطقه داریم. از مزیت‌های رقابتی داروهای ایرانی می‌توان به تولید داروهای بیولوژیک اشاره کرد که در دنیا تولیدکنندگان محدودی دارد.

خانم لنا نانوشیان، معاون وزیر بهداشت ارمنستان، گفت: در دوره کرونا فعالیت‌های ایران را در زمینه مدیریت این بیماری دنبال می‌کردم و درنهایت دیدم که اقدامات شایسته‌ای صورت گرفت.
وی ادامه داد: از پیشرفت‌های ایران در حوزه بهداشت و سلامت خرسندیم، علیرغم اینکه از واردات دارو و تجهیزات ایرانی به ارمنستان استقبال می‌کنیم اما متاسفانه تابحال نتوانسته‌ایم از امکانات ایران که در دنیا شهرت دارد استفاده کنیم. علاقه‌مند هستیم داروهای حوزه آنکولوژی تولید ایران را در ارمنستان استفاده کنیم، همچنین این امکان وجود دارد که برخی از داروهای مورد نیاز را از دولت و یا شرکت‌های تولیدکننده ایرانی تهیه کنیم.

وی با اشاره به امکان افزایش همکاری‌های بین دو کشور در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، خاطرنشان کرد: خرسندیم برای گسترده‌تر شدن همکاری‌های بین دو کشور توافق‌نامه‌ای را به امضا رسانیم، همچنین در صورت امکان ثبت داروهای ایران در اوراسیا، واردات دارو از ایران تسهیل خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت ارمنستان در پایان از آمادگی این کشور برای برپایی نمایشگاه تولیدات ایرانی در حوزه محصولات سلامت محور در ارمنستان خبر داد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *